Organic Colour Systems 5 Açık Kahve 150 ml Organik Saç Boyası
Amonyaksız, Kalıcı, Organik Saç Boyası ..
Stok Kodu : 1005
Fiyat
69,90 TL 89,90 TL
Kategori
Organic
Stok Durumu
Stokta Var
İndirim
20,00 TL
Kargo
150 TL Üzeri alışverişte ücretsiz kargo.
Amonyaksız, Kalıcı, Organik Saç Boyası
 
Organic boya’da amonyak yoktur ama amonyaklı boyaların verdiği rengin, canlılığın, parlaklığın ve kalıcılığın daha fazlasını, daha sağlıklı biçimde verir. Amonyak ve türevi zararlı maddeler içermediğinden saçı yıpratmaz ve cildi tahriş etmez.
 
Organic boyada resorsinol yoktur, azaltılmış, seyreltilmiş olan metil resorsinol vardır. Organic, güzel meyve kokusuna sahiptir. Boya işleminden önce koklandığında boyanın Organic olup olmadığı anlaşılır. Organic boya ticari ambalajı içinde sıvıdır, koyu bir zeytinyağı kıvamındadır.
 
Organic boya, saçı ferahlatan ve yapılandıran organik karakafes özü, rahatlacı organik papatya özü ve saç derisini nemlendiren ve serinleten organik aloe vera ile bitkisel bakım maddeleri içerir.
 
Organic boyada kontakt lenslerde ve göz damlalarında kullanılan farmakolojik peroksit kulanılır. Cildinizde kaşıntı yapmaz, yanma hissi vermez. Organic boya doktor izni alındığı takdirde alerjik ve hassas ciltler için de, hamileler için de daha güvenilirdir. Saçı boyarken saçın içini de, cildi de koruyarak renk değişimini sağlar. Organic, boya işlemi sırasında saça ve cilde zarar vermediği gibi, E ve C vitaminleri ile saçın protein ve nem dengesini korumaya yardımcı olur.
 
Organic boyanın ana maddesi soya yağıdır; soya sağlıktır ve ayrıca içerdiği muz, hindistan cevizi, palmiye fıstığı, portakal, greyfurt, mısır, badem yağı ve buğday ile saçlarda ışıltı, sağlık ve kalıcılık  sağlar.
 
Organic boya ısı işlemi gerektirebilir; Saçınızı daha açık renge boyatırken açma işlemini amonyak yerine ısı gibi zararsız bir işlemle yaparak kullanıcılarını korumayı hedeflemiştir.
 
Organic saç boyası, doğal aktivatörü ile kullanılmalıdır, diğer oksidan veya aktivatörler ile kullanılamaz!
 
Organic Colour Systems saç boyası, 52 ayrı renk seçeneğiyle yaratıcı ve kalıcı alternatifler sunar. Saç derisini yakmadan, saçın yapısına zarar vermeden, tüm beyazları kapama ve saç rengini 4 tona kadar açabilme özelliğine sahip Organic Colour Systems aloe vera, yaban mersini, mandalin, portakal, karpuz ve ıhlamur gibi doğal bitki özleri içerir.
 
Organic Colour Systems, içerdiği nemlendirici ve antioksidan maddeler sayesinde doğal koruma ve bakım sağlar. Organic Colour Systems, amonyak, resignol gibi saçı ve saç derisini tahriş eden ve yıpratan maddeleri içermez. Bu nedenle saçın yıpranmadan uzun süre parlak ve kalıcı renklere sahip olmasını sağlar. 
 
Organic Colour Systems, tüm beyaz saçları kapamak için doğal içeriğe sahip gelişmiş bir formül kullanarak üretilen sertifikalı organik maddeler içeren pazardaki ilk kalıcı saç boyasıdır.
 
Organic Colour Systems, en kaliteli organik hammaddeler kullanarak üretilir. Organic Colour Systems, boyalarının en doğal ürünler olmasına özen gösterilir. Bu nedenle aşağıdaki maddeler Organic Colour Systems boyalarında kullanılır:
 
Ferahlatıcı ve yapılandırıcı etkili: organik comfrey (karakafes) özü 
Rahatlatıcı ve yapılandırıcı özellikleri ile bilinen doğal azulin içeren: sertifikalı organik papatyaözü 
Saç derisini nemlendiren ve serinleten: sertifikalı organik aloe vera.
 
Amonyak taş kömüründen elde edilen, sıvılaştırılabilen bir gazdır. Amonyağın iyon yapısı, eksi elektrik yüklüdür. Bu nedenle saçları genleştirir ve pul tabakasını açar. Sonrasında pul tabakası kuru ve mat görünür. Amonyak içermediğinden Organic Colour Systems için ısı çok önemlidir. Ph değeri düşük olduğu için, saçın içerisine girebilmek , beyaz saçı kapatabilmek  ve renk açabilmek için, mutlaka ısı verilmelidir. Bu sayede saçın pulları açılır ve renklerin içeriye girmesi sağlanır.
 
Saçın inceliğine ve kalınlığına göre 30-40 dakika ısı verilmelidir. Isı derecesi, 40 ile 50º C arasında tutulmalıdır. Uçlara kesinlikle ısı verilmemelidir. Aynı anda dipler ve uçlar ısıya girmemelidir.
 
Organic Colour Systems, %95 bitkiseldir. Aloe vera, soya fasulyesi, hindistan cevizi, mısır, palmiye fıstığı, buğday yağı, muz, badem yağı, greyfurt, portakal, E ve C vitaminleri içerir. Saçı boyarken saçın içini de cildi de koruyarak renk değişimini sağlar.
 
Organic Colour Systems, % 100 beyaz kapama özelliğine sahiptir. Beyaz saçları kaparken mutlaka ana tonlardan destek alınmalıdır. Beyaz saç oranı arttıkça ana tonların karışımdaki yoğunluğu artacaktır. Beyaz kapamalarda kalın sert saçlarda, farklı formüller uygulanabilir: Boya oranı yükseltilip aktivatör oranı düşürülebilir. Ön boyama yapılabilir.
 
Organic Colour Systems ile saçta doğal renkler elde edilebilir, içerisindeki doğal pigmentler sayesinde yapay bir renk vermez. Organic Colour Systems uygulanırken saçın temiz veya kirli olması önemli değildir. Derece ölçümlerinde ilk önce krem aktivatör konulur.
 
Organik Saç Boyası Kullanımı:
 
Aktivatör 0 : Volüm düşürmede kullanılır.
Aktivatör 1 : 1 ton açmalarda, beyaz kapama ve koyulaştırmalarda kullanılır.
Aktivatör 2 : 2 ton açma ve beyaz kapamalarda kullanılır.
Aktivatör 3 : 3 ton ve üstü açmalarda kullanılır.
 
Karışım;
 
1 ölçü boya + 1 ölçü krem aktivatör şeklindedir.
 
Kalın ve inatçı beyazların olduğu saçlarda ise boya oranını yükseltip krem aktivatör oranını düşürmek gereklidir;
60 ml boya + 30 ml krem aktivatör 
 
Bu belirlenen ölçüler, 1’den 10’a kadar renkler için geçerlidir. 
 
11 nolu renkler açıcı renklerde;
1 ölçü boya + 2 ölçü krem aktivatör olarak çalışılmalıdır.
 
Bu karışım ile 4 tona kadar açılım yapılabilir. Gölge, balyaj ve yoğun açma işlemi ısı vermeden gerçekleştirilebilir. 11 serileri, beyaz kapatma özelliğine sahip değildir. 
 
Boyanın saçta bekleme süresi, 30 ile 40 dakikadır ve saç, ısı altında bone kapatılarak bekletilmelidir. 
 
Beyazlarda Ön Boyama;
30 ml boya + 5 ml Krem Aktivatör 1
 
Nüminexlerde ve yarı kalıcı boya servisleri ve parlatmalarda;
1 ölçü boya + 2 ölçü krem aktivatör olarak çalışılmalıdır.  
 
Bu aktivatör karışımında 0 no’lu aktivatörün fazla olması gereklidir. Isı vermeye gerek yoktur, kendi halinde 10-15 dak. beklemesi yeterlidir. 
 
Organic Colour Systems, astım, guatr ve hamilelerde doktor izni alındıktan sonra kullanılabilir. 
Bu Ürüne Ait Kampanya Bulunamamıştır.
Ürün Değerlendirme
Bu ürüne ilk yorumu siz yapabilirsinizBu ürüne yorum yapın